Címlap

Büszkeségeink

 

"BONIS BONA A nemzet tehetségeiért" kitüntetésben részesült Szilágyi Olga, iskolánk magánének tanára. Ezúton is gratulálunk a nem mindennapi elismeréshez!

További sok sikert kívánunk!

 


A Kerület Fiatal Pedagógusa elismerést Igric Balázs, Zeneiskolánk tanára vehette át 2018. június 4-én, a Rózsa Művelődési Házban megrendezett ünnepélyes díjátadón.

 

Gratulálunk hozzá és további sok sikert kívánunk!

 

 

     


  XIV. Országos Váci Gitárverseny pesti válogatóján szereplő

    növendékeinknek és felkészítő tanáraiknak a szép eredményekhez.

 

Diák Korcsoport Díjazás Felkészítő tanár
Pencz Dorottya V.korcsoport Arany fokozat Pallagi Dóra
Tarnai Levente II. korcsoport Arany fokozat Pallagi Dóra
Zsirai Dorottya III. korcsoport  Ezüst fokozat Visky Dénes
Viola Nóra IV.korcsoport Ezüst fokozat Draskóczy Zoltán
Kulcsár Márton V.korcsoport Ezüst fokozat Daniele Lazzari
Józsa Csenge II. korcsoport Ezüst fokozat Kovács Krisztina
Fekete Julianna III. korcsoport  Bronz fokozat Daniele Lazzari
Fórián Alma Adél  II. korcsoport Bronz fokozat Draskóczy Zoltán
Balogh-Bodor Vince II. korcsoport Dicséret Draskóczy Zoltán

 


XIX. Balassagyarmati Találkozó és Énekverseny

Hatalmas sikert arattak Balassagyarmaton Szilágyi Olga tanárnő növendékei. Ezúton is gratulálunk nekik!

 

Szeleczki Artúr

Műdal kategóriában - Nagydíjban

Opera kategóriában - I.Díjban

részesült.

 

Kisné Galgóczy Dorottya

 

Műdal kategóriában - Dicséretben részesült,

Opera kategóriában - II. Díjat kapott.

 

Kasza Nikoletta

Műdal és opera kategóriában is dicséretben részesült.

 

Szilágyi Olga tanárnőnek és Ehiro Mari korrepetitornak a felkészítésért és közreműködésért a zsűri Különdíjat ítélt meg.


VII. Banda Ede Budapesti Csellóverseny az Ádám Jenő Zeneiskolában

Báder Adél          egyéni Arany díj I. kategóriában,        felkészítő tanár: Lovik Katalin

Kovács Korinna    egyéni Ezüst díj I. kategóriában,        felkészítő tanár: Lovik Katalin

Eöri Veronika       egyéni Arany díj IV. kategóriában,     felkészítő tanár: Gallai Judit

Fodor Barnabás   egyéni Ezüst díj IV. kategóriában,      felkészítő tanár: Török Beáta

Kamara verseny:

Duó:   II. korcsoport Fehér Viola és Mürschberger Zsófia                          Ezüst díj,

Felkészítő tanáruk: Kiss Katalin

Trió:   I. korcsoport Báder Adél, Kovács Korinna, Keviczky-Tóth Boldizsár   Arany díj

II.korcsoport Besze Dániel, Kovács-Szerján Vince, Bucherna Eliza    Ezüst díj

Fegyó Benedek, Seres Dániel, Böröcz Dominik             Arany díj

Felkészítő tanáruk: Lovik Katalin

                                                                                                         

Tanári díjat kapott: Gallai Judit, Kiss Katalin, Lovik Katalin, Török Beáta

Korrepetitori díjat kapott: Orgován-Tóth Fruzsina, Szakács István

 


XII. Országos Kürtverseny

 

Nemes Bulcsú III. helyezés

 

Tanárai: Surán Mónika és Harsányi Péter

 


Veszprémi Klasszikus Magánének Verseny:

 

Szeleczki Artúr Norbert III. helyezés

 

Tanára: Szilágyi Olga


XI. Vass Lajos Népzenei találkozó és verseny:

 

Kovács Boróka: Arany

Wéber Dorina: Arany

 

Suhajda Énekegyüttes (nagyok): Arany

Csilipán Énekegyüttes (kicsik): Ezüst

 

Tanáruk: Koczka Andrea

 


 

IV. Papp Lajos Regionális Zongoraverseny:

 

Fekszi Csaba Kornél: Papp Lajos különdíj és koncertlehetőség a Bartók Rádióban

Tanára: Kiss Ernőné

 

Bauer Gergő: III. helyezés

Tanára: Lakatos Ágnes

 


 

XIII. Országos Klarinétversenyen döntőbe jutottak:

 

Hargitai Bence

Tanára: Horváth György

 

Zanyi Barnabás Csaba

Tanára: Grasso - Kormos Mária

 

Korrepetítor: Llorenc Prats Bosca

 


 

V. Országos Harmonikaverseny:

 

II. helyezés:

Havjár Bernát Sámuel

 

Tanára:

Szatzker Zsanett


 

A Dal- és Kamaraének verseny:

 

Tóth Boglárka - szólóban arany minősítés,

Tóth Boglárka és Bozsó Bálint - duóban kiemelt arany minősítést kapott

 

Tanáraik: Kákay Katalin és Lakatos Ágnes

 


A Zene és Művészeti Iskolák magánének szakos tanulóinak 17. Balassagyarmati találkozóján

az alábbi eredményeket érték el növendékeink:

 

 

Kiss Judit Anna opera és műdal kategóriában I. helyezés,

Galgóczy Dorottya műdal kategóriában I. helyezés, opera kategóriában II. helyezés,

Czinke László opera és műdal kategóriában Dicséretben részesült

 

Tanáruk: Szilágyi Olga

Zongorakísérőjük: Ehiro Mari

Mindketten Dicséretben részesültek!

 


Az V. Országos Zeneiskolai Oboafesztivál és Tehetségnapon döntőbe jutottak duó kategóriában:

Kékesi Réka Zsófia és tanára: Tóth Nikoletta

 

Bronz minősítést nyert:

Garbacz Luca

Tanáruk: Tóth Nikoletta

 

 

Dícséretet kapott:

Horváth Enikő

Tanáruk: Tóth Nikoletta

 

 

 


 

Házi négykezes versenyt rendeztünk, melynek nyertese négykezest játszhat

Szentpéteri Csilla művésznővel a "Szentpéteri Csilla & Band koncertshow" keretén belül.

 

Helyezettek:

 

I. helyezettek

Csaba Emese és Bauer Gergő

Tanáraik: Kiss Ernőné és Lakatos Ágnes

 

II. helyezett

Szomora Gábor

Tanára: Kiss Ernőné

 

III. helyezett
Huszár Mátyás

Tanára: Edviné Nagy Éva

 

 

A zsűri elnöke Szentpéteri Csilla zongoraművész volt.


 

 

Iskolánk művésztanára

Szilágyi Olga Beatrix „Pestszentlőrinc – Pestszentimre kerületért – díjat” kapott

előadóművészi és pedagógusi munkája, valamint a kerület fejlődésének, jó hírnevének elősegítéséért végzett teljesítményéért 2015. márciusában. 

 

A kitüntetés adományozásával Pestszentlőrinc-Pestszentimre Önkormányzatának Képviselő-testülete a kerületi zeneoktatásban nyújtott kimagaslóan eredményes és magas színvonalú, lelkiismeretes munkájának elismerését fejezi ki.

 


 

 

Iskolánk népzenetanára

Turi András „Művelődésért – díjat” kapott

a tehetséggondozásért, a művészeti alkotó, közművelődési munkájáért, az ifjúság művelődéséért, a kerület kulturális felemelkedése érdekében végzett jelentős tevékenységéért 2015. márciusában.

 

A kitüntetés adományozásával Pestszentlőrinc-Pestszentimre Önkormányzatának Képviselő-testülete a közművelődésben, a kerület ifjúság művészeti nevelésében végzett kiemelkedő munkáját ismeri el. 

 


 

A IV. Rados Dezső Budapesti Hegedűversenyen ezüst minősítést kapott:

Papp Dorottya

Tanára: Nagy Judit

 


 

A XIII. Országos Gitárverseny döntőjébe jutottak:

Pencz Dorottya

Tanára: Pallagi Dóra

 

Beck Zsófia és Horváth Petra

Tanáruk: Draskóczy Zoltán

 


 

A IV. Nemzetközi Bartók Béla Zeneiskolai Zongoraversenyen 2. helyezést ért el és Nívódíjat kapott

Fekszi Csaba Kornél

Tanára: Kiss Ernőné

 


 

A XIII. Országos Lubik Imre Trombitaversenyen 6. helyezést ért el

Kada Péter Zoltán

Tanára: Igric Balázs

Zongorakísérője: Orgován-Tóth Fruzsina

 


 

A IV. Országos Gregor József Énekversenyen I. díjat és Gregor különdíjat kapott

Kiss Judit Anna

Tanára: Szilágyi Olga

Zongorakísérője: Ehiro Mari

 


 

A XIV. Országos Friss Antal Gordonkaverseny válogatóján elődöntőbe jutott

Fegyó Benedek

Tanára: Lovik Katalin

Zongorakísérője: Szakács István

 


 

A IV. Nemzetközi Bartók Béla Zeneiskolai Zongoraverseny válogatóján döntőbe jutott

Fekszi Csaba Kornél

Tanára: Kiss Ernőné

 


 

A Pozsonyban megrendezett Nemzetközi Harmonika Versenyen

Havjár Bernát Sámuel 3. helyezést,

tanára Szatzker Zsanett 2. helyezést ért el